Kurkuma-gember shot


Het nieuwe jaar is weeral begonnen. 2020. Ik vind dat dat een tof getal is. Dat bekt lekker.
We zitten ook al ver in de winter en ik hoor dat steeds meer mensen last krijgen van griep, verkoudheden, … de bacteriën schreeuwen om aandacht.
Om een beetje beter bestand te zijn tegen al die kwalen, kan je elke ochtend een shotje kurkuma-gember drinken. ‘t Is niet nieuw dat deze twee superfoods ontstekingswerend werken. En het is bovendien ook best wel lekker.
Ik las in een of andere reclamefolder een recept van een foodblogger die ik al een tijdje volg, Amalia De Schepper. Haar blog kan je vinden op http://www.cookameal.be
Ik deel het recept even zodat jullie het ook kunnen proberen.

NODIG
100gr verse kurkuma
100gr verse gember
2 citroenen
Een blender
Een zeef
HOE
Schil de kurkuma en de gember met een dunschiller. Gebruik best handschoenen, anders loop je straks met gele handen… voor een paar dagen. 😊
Mix alles in de blender en voeg eventueel water toe.
Zeef alles en giet het in flesjes. Bewaar zeker een dag of 5 in de koelkast. Je kan eventueel ook invriezen in ijsblokjesvormpjes. Voor de volgende bacterie-invasie.
Ook lekker met spuitwater en ijsblokjes.
Stay healthy!
